+420 731 389 357
+420 731 389 357
info@offshoreservis.cz

Belize – nejlepší daňový ráj

Belize – nejlepší daňový ráj

Belize dlouhá léta patřilo mezi klasické daňové ráje. Vyznačovalo se 0% sazbou daně z příjmu u IBC (International Business Company) společností (u nás známe jako offshore společnosti), neveřejným obchodním rejstříkem a silně zakořeněnou ochranou identity vlastníků. Protože se jednalo o offshorové společnosti, nemohly tyto společnosti podnikat v Belize, vlastnit zde nemovitosti, vykonávat svou činnost jako pojišťovací nebo zajišťovací společnost a vykonávat podnikatelskou činnost spočívající v poskytování sídel pro firmy.

V roce 2018 Belize podlehlo tlaku EU a narychlo schválilo zavedení daně i pro offshorové společnosti. Pokud by to neudělalo, hrozilo by zařazení státu na tzv. black list EU, kde se nacházejí daňové ráje. Belize se s tímto tlakem vypořádalo velmi elegantně a to tak, že sice zavedlo daňovou povinnosti pro celosvětové příjmy offshore společností, ale daňové sazby nastavilo tak, že začínají na sazbě 1,75% z čistých příjmů. Je to sice více než 0%, ale je potřeba vzít v úvahu, že zaplacením daně má společnost splněnou „nějkou“ daňovou povinnost a je možné předejít rizikům spojeným s 0% sazbou, jako tomu je u jiných daňových rájů. Belize se podle našeho názoru tímto zařadilo spíše mezi onshore společnosti s možností podnikání i na území Belize. Na Belize by se tedy mělo podle našeho názoru nahlížet podobně, jako na společnosti registrované třeba v USA, na Maltě nebo třeba Austrálii.

Více informací k registraci společností na Belize na tomto odkazu: https://offshoreservis.cz/offshore-spolecnost-belize/